ZAKLÁDÁNÍ TRÁVNÍKŮ

SVĚŘTE ZALOŽENÍ TRÁVNÍKU PROFESIONÁLŮM Z OSTRAVY

ZAKLÁDÁNÍ TRÁVNÍKŮ

Většina zákazníků chce mít trávník krásně hustý, bezplevelný a sytě zelený. Aby tyto požadavky trávník splňoval, musí mít kvalitní základ - dobře připravenou půdu. Při její přípravě zkypříme povrch půdy do hloubky 10-15 cm, což je vrstva, ve které má trávník naprostou většinu kořenů. Následně provedeme urovnání povrchu hráběmi s vysbíráním případných kamenů, kousků betonu, cihel. Ve stádiu vyrovnané a zkypřené půdy můžeme provést výsev. Osiva používáme vždy čerstvé a kvalitní a namíchané dle potřeb a stanoviště. Po vysetí semínka jemně zahrábneme a uválcujeme.

V tomto okamžiku začíná nejkritičtější období v zakládání trávníku - zálivka. Pokud jste se zároveň rozhodli instalovat automatickou závlahu trávníku, pak máte od nás záruku ideálního a rychlého vyklíčení travních semínek.

Tato zálivka je již jen na Vás, a záleží jak moc a jak často jste schopni ji provádět. Čerstvě osetý trávník by měl být stále vlhký a neměl by přeschnout, aby semínka co nejdříve vyklíčila a vyrostla. Semena ve směsi klíčí od 5ti do 25ti dnů, dle druhů trav ve směsi obsažené. Zhruba po jednom měsíci od osetí provádíme 1. seč trávníku.

Kromě setých trávníků nabízíme svým zákazníkům i pokládku travních koberců. Travní koberce jsou minimálně 1 rok staré a po jejich položení se okamžitě zvyšuje efekt založené a upravené zahrady. Trávníky založené z travních koberců jsou schopné plného zatížení již jeden týden od pokládky. Jedinou nevýhodou travních koberců je jejich vyšší pořizovací cena

Chcete založit nový trávník?

Kontaktujte nás na čísle 731 614 113